Stosuj zasadę 6R w praktyce - #ZzielonąEnergią dla Łodzi

Informacja pochodzi ze strony http://www.zielonemiasto.online/


Statystyczny Polak rocznie produkuje ponad 320 kg śmieci (a ilość ta z roku na rok rośnie). Jest to góra, która wypełniłaby po brzegi duży salon! Odpady dosłownie nas zalewają. Jak rozwiązać ten problem?


Pamiętajmy, że jako świadomi konsumenci możemy mieć duży wpływ na ilość produkowanych odpadów. Zmiany, nawet z pozoru niewielkie czy błahe, a dla Ziemi ogromne, można zacząć w każdej chwili. Z pomocą przychodzi zasada 6R, dzięki której możemy zmniejszyć ilość produkowanych przez nas odpadów i która jest do zastosowania w każdym domu:

1. Refuse – odmawiaj i nie przynoś do domu zbędnych rzeczyi gadżetów (np. ulotek) 2. Reduce – redukuj, ograniczaj ilość rzeczy i odpadów w swoim otoczeniu 3. Reuse – używaj ponownie, wykorzystuj do innych funkcji 4. Recycle – segreguj i przetwarzaj surowce wtórne 5. Rot – mądrze gospodaruj resztkami organicznymi – kompostuj, nie marnuj jedzenia 6. Repair – naprawiaj
W lipcu wskocz na portal http://zielonemiasto.online, aby lepiej poznać zasadę 6R. Od 31 lipca do 16 sierpnia pochwal się praktycznym wprowadzeniem jednej z zasad do swojego życia, przygotowując prosty kolaż zdjęciowy. Autorzy najciekawszych prac otrzymają ekologiczne gadżety.

Szczegóły konkursu już w lipcu!


Projekt #ZzielonąEnergią dla Łodzi stanowi platformę łączącą wszystkich entuzjastów ekologicznego stylu życia, szczególnie mieszkańców łódzkiej aglomeracji.