Ruszyła druga edycja NaprawiaMY z Veolią!

Działasz na rzecz mieszkańców Łodzi? Szukasz pomysłów na nowe działania? Przyszłość naszej planety jest dla Ciebie ważna? Załóż kawiarenkę naprawczą! Zapraszamy do udziału w Programie „NaprawiaMY z Veolią 2.0”. Zgłoszenia można nadsyłać do 3 września.


Granty w wysokości 12 000 zł będą przyznane na wydarzenia związane z promocją idei zero waste i circular economy oraz służące uruchamianiu i wspieraniu kawiarenek naprawczych w istniejących już miejscach aktywności lokalnej i spotkań mieszkańców.


Czym jest kawiarenka naprawcza przeczytasz tutaj.


W Programie udział mogą wziąć koalicje, tzw. grupy inicjatywne składające się z co najmniej 3 podmiotów z terenu miasta Łodzi, a kawiarenki powinny być zlokalizowane na terenie jednego z dwóch łódzkich osiedli: Widzew lub Olechów.


Zainteresowane organizacje proszone są o przesłanie zgłoszenia na adres e.dmochowska@filantropia.org.pl do 3 września. W zgłoszeniu należy podać skład grupy inicjatywnej oraz potencjalne miejsce organizacji kawiarenki.


Organizatorzy wybiorą 6 grup, które wezmą udział w specjalnym szkoleniu i będą mogły ubiegać się o grant przygotowując wniosek opisujący proponowane działania.


Z regulaminem oraz wzorem zgłoszenia można zapoznać się w zakładce Konkurs.