rąk razem
Konkurs "NaprawiaMY z Veolią 2.0"

Celem programu „NaprawiaMY z Veolią” jest rozwijanie w twórczy sposób idei kawiarenek naprawczych (repair cafe) oraz promocja idei zero waste i gospodarki o obiegu zamkniętym. W ramach konkursu zostaną przyznane granty w wysokości 12 000 zł na wydarzenia związane z promocją idei zero waste i circular economy oraz służące uruchamianiu i wspieraniu kawiarenek naprawczych.

Uwaga! Nabór grup inicjatywnych zakończony!

Chcesz wziąć udział w Programie? Poniżej instrukcja krok po kroku!

Krok 1 - Dowiedz się czym jest kawiarenka naprawcza - przeczytasz o tym tutaj.

 

Krok 2 - Znajdź partnerów

 

W Programie udział mogą wziąć koalicje, tzw. grupy inicjatywne składające się z co najmniej 3 podmiotów z terenu miasta Łodzi. Mogą to być organizacje pozarządowe, biblioteki, spółdzielnie, przedstawiciele samorządu i mediów (więcej informacji w regulaminie).

 

Krok 3 - Pomyśl nad miejscem

 

Kawiarenki mogą być zlokalizowane na terenie Łodzi. Wybierz miejsce aktywności mieszkańców - to może być np. siedziba organizacji, sala w domu kultury lub inne miejsce, z którego mieszkańcy korzystają.

 

Krok 3 - Zgłoś się!

 

Zainteresowane organizacje proszone są o przesłanie krótkiego zgłoszenia (do pobrania tutaj) na adres e.dmochowska@filantropia.org.pl do 21 września. W zgłoszeniu należy podać skład grupy inicjatywnej oraz potencjalne miejsce organizacji kawiarenki.

 

Krok 4 - Szkolenie

 

 Organizatorzy wybiorą 8 grup, które wezmą udział w specjalnym szkoleniu i będą mogły ubiegać się o grant przygotowując wniosek opisujący proponowane działania.

 

Krok 5 - Zaplanuj działania

Granty w wysokości 12 000 zł będą przyznane na wydarzenia związane z promocją idei zero waste i circular economy oraz służące uruchamianiu i wspieraniu kawiarenek naprawczych w istniejących już miejscach aktywności lokalnej i spotkań mieszkańców.

 

Jesteście zainteresowani? Napiszcie do nas, a we wszystkim pomożemy.

Szczegóły znajdują się w regulaminie Konkursu.

Tutaj można pobrać dokumenty konkursowe:

Regulamin "NaprawiaMY z Veolią" 2.0 - aktualizacja

Zgłoszenie grupy inicjatywnej

Wniosek konkursowy